Üniversite Matematik Kitapları

   Thomas Kalkülüs ~ Genel Matematik ~ Olasılık İstatistik ~ Ayrık Matematik

 
 

           

Üniversitelerde öğrecilerin en çok zorlandığı konuların birisi de üniversite matematiğidir. Öyle ki, birçok öğrencinin hemen hemen tüm derslerin verip 1. sınıftaki fizik veya matematik derslerinden kaldığı görünmektedir. Matematik dersleri, aslında derste anlatılanlar ile yetinilmeyip güzel kitaplar ile çalışılırsa kolayca öğrenilebilir. Böylece hem derslerinden başarılı olunur hem de doğal yaşam ve mesleki yaşamında öğrencilerin çok işine yarar; fizik ve matematik doğanın ve hesaplamaların dansıdır.

Üniversite matematiği denilince, üniversite öğretiminde en çok kullanılan matematik kitapları, aşağıdaki resimlerde görülen "Thomas Kalkülüs, George B. Thomas", "Genel Matematik, Mustafa BALCI" ve "Kalkülüs Eksiksiz Bir Ders, Robert  A. ADAMS" adlı kitaplardır. Ayrıca "Olasılık ve İstatistik", "Lineer Cebir, Ahmet Hamdi KAYRAN ", "Olasılık Teorisi ve Stokastik Süreçler", Bilgisayar Mühendisliği Matematiği, Toros Rifat ÇÖLKESEN", Matematiksek Mantık" kitapları da yüzlerce üniversite ciddi ders kitaplarıdır.

        

 
 

 

Tüm Matematik Kitapları     Kalkülüs Kitapları     Matematik Analizi

 

Benim için arar mısın?

 

 
 

          

 

Türkiye'de en çok okunan matematik kitapları için bir derlemedir. Bilindiği matematik tüm bilimlerin "kraliçesidir". İyi bir matematik kitabı ile konular kolayca anlaşılabilir.