Donanım Tanımlama Dili VHDL ve FPGA Uygulamaları

Dr. İbrahim SAVRAN

 

VHDL Grameri ve Deyimleri, FPGA İçyapısı ve Proje Uygulamaları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ISBN: 978-605-9594-16-5, 20 Ocak 2107

320 sayfa, (16,5x24 cm2), 80 gr 1. hamur kitap kağıdı.


Donanım Tanımlama Dili VHDL ve FPGA Uygulamaları PDF İçindekiler               şimdi satın al


Bu kitap, sayısal devre tasarımı bilgisine sahip bireylerin donanım tanımlama dili VHDL’i öğrenerek FPGA kartlarında modern tasarımlar yapmak isteyenler için hazırlanmıştır. Kitapta, önce VHDL’in gramer yapısı ele alınmıştır; daha sonra VHDL’in temel yapıları, mantıksal devre tasarımının ana konuları olan “kombinezonsal devreler” ve “ardışıl devreler” üzerinden örneklendirilmiştir.

Kitap, hem ilgili dersler hem de sektör çalışanları için önemli bir kaynak eser niteliğindedir; “Bilgisayar Mühendisliği” ve “Elektrik-Elektronik Mühendisliği” bölümlerinin müfredatına uygun hazırlanmıştır. Donanım tanımlama dilini kullanarak mantıksal devre tasarımı yapılması elektronik ve bilgisayar sektöründe önemli konulardan birisidir.

Kitapta, VHDL kodlama ve sayısal tasarım yöntemleri birarada ele alınmıştır. Konular ve örnek tasarımlar kolaydan zora olacak şekilde düzenlenmiştir; ayrıca bütün konular örnek projelerle desteklenmiştir. 

Bu çalışmada, FPGA yongaları ve geliştirme kartlarının temel özelliklerinin yanısıra, FPGA'ların iç yapısı hakkında da bilgi verilmiştir. Konularla ilişkili olarak yaklaşık 60 proje hazırlanmıştır. Ayrıca şifreleme, sınıflandırma ve filtre tasarımı olmak üzere ileri düzey tasarımlar ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

farkımız, kitaplarımızda... bilgisayar ve bilişim kitaplarında Papatya Bilim...


         


Türkiye'nin İnternet kitapçısı TDK Bilim ---> www.tdk.com.tr


İçindekiler

 

15 Ocak 2017'de eklenecektir.

 

 

 

 

            


Kitaplarımızın tüm listesi için buraya tıklayınız.