Veri Bilimi Uygulama Senaryoları

Doç. Dr. Deniz Kılınç, Nezahat Başeğmez

 

 farkımız, kitaplarımızda...

 

 

 

ISBN: 978-605-9594-,  Ağustos 2018'in 2. yarısı

200 sayfa, (16,5x24 cm2), 80 gr 1. hamur kağıt 


Bu kitabımız Müşteri Hizmetleri, İnsan Kaynakları, Elektronik Ticaret, Sağlık Hizmetleri ve Enerji alanlarında günlük hayatta karşılaşabilecek veri bilimi problemlerini senaryolar halinde ele almakta ve farklı veri bilimi teknikleri ile nasıl çözülebileceklerini anlatmaktadır. Teori ve pratiğin dengeli şekilde harmanlandığı bu kitabımız, yeri geldiğinde kapsayıcı yeri geldiğinde sonuç odaklı yaklaşımı ile bu alandaki Türkçe kaynak boşluğunu dolduracak niteliğe sahiptir.

Veri bilimi alanındaki Makine Öğrenmesi, Veri Analitiği, Derin Öğrenme, Veri Madenciliği gibi lisans ve yüksek lisans derslerinde kaynak olarak kullanılabilecek bu kitabımız, aynı zamanda veri bilimi ile uğraşan araştırmacılar için de yol haritası niteliğindedir.

Kitaptaki senaryolara ait çözümler Python programlama dili ile kodlanmış ve açıklamaları ile birlikte verilmiştir. Bölüm sonlarındaki sorularla, senaryoda işlenen konuların pekiştirilmesi ve okuyucuların araştırmaya teşvik edilmesi hedeflenmiştir.  Veri Madenciliği PDF indir


İÇİNDEKİLER

Yakında eklencektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm üniversite kitap ihtiyaçlarınız için www.TDK.com.tr


Akademik bilimsel kitaplar; Papatya Bilim; farkımız kitaplarımızda...