Elektrik Mühendisliğine Giriş

Editör:

Bölüm Yazarlı

 

 

 

 

 

ISBN: 978-605-4220...     Temmuz 2017 kitabı

350 sayfa, (16,5x24 cm2), 1. hamur kitap kağıdı.

Kapak resmi değişebilir...                            

 

Bu kitabın amacı, “Elektrik Mühendisliği Bölümü” öğrencilerine meslekleri konusunda temel bilgileri kazandıran bir ders kitabı olmaktır. Üniversitelerin "Elektrik Mühendisliği Bölümleri"nde bulunan derslerin konuarına giriş yapmak ve dersler hakkında temel bilgileri/kavramları önceden kazandırmaktır. Böylece Elektrik Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinde öğretim gören öğrenciler, hem meslekleri konusunda ön bilgiler ile donatılmış olacak hem de öğretim sürecine hangi derste hangi konuların anlatılacağı hakkında bilgiye sahip olacaklardır.

Böylesi, “Elektrik Mühendisliğine Giriş” adlı kitabının Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği öğretimine katkısının çok olacağı düşüncesindeyiz. Öğrencilere temel bilgileri iyi kazandırmak oldukça önemlidir...

Kitabımızda elektrik mühendisliği bölümü ile ilgili temel konular ve kavramlar açık ve yalın bir dil ile ele alınmıştır. Herbir bölüm konusunda araştırmacı öğretim üyeleri tarafından yazılmış olup editörü tarafından gözden geçirilmiştir.


Böylesi bir kitabı tedarik edebileceğiniz bir kitapçı

hepsi hepsi bir TIK uzaklıkta!


İÇİNDEKİLER

ÖNSÖZ

 

 

          Bölümler yakın zamanda eklenecektir.

 

 

 

Ek A.  EMO: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Odası

Ek B.  IEEE ve Organizasyon Yapısı

Ek C.  Elektrik Mühendisliği Temel Standartları

 

Kaynakça

Yazar Özgeçmişleri

Dizin


Kitaplarımızın tüm listesi için buraya tıklayınız.


Papatya Bilim Üniversite Ders Kitapları, Bilimsel Kitaplar